KYIV ARBITRATION DAYS 2019

Мислити глобально!

13 вересня 2019 року відбулась міжнародна конференція «KYIV ARBITRATION DAYS 2019: мислити глобально!», у якій взяли участь юристи з різних куточків світу. Українська Арбітражна Асоціація виступила інформаційним партнером заходу.

Конференцію відкрила Ірина Назарова, керуючий партнер ENGARDE Attorneys at Law (Україна), що привітала учасників та подякувала організаторам й спонсорам.

Доктор Аліса Фреймут-Вольф, Генеральний секретар VIAC (Австрія) виступила із спеціальною доповіддю «Рівні можливості в арбітражі: все ще міф чи реальність?». Пані Фреймут-Вольф пояснила, що таке «несвідома упередженість», яким чином вона формується в людини, та як можна з нею працювати, зазначивши у висновку своєї доповіді, що рівні можливості в арбітражі – це «вже не тотальний міф, але ще не реальність у повній мірі».

Модератором Сесії 1 «Празькі правила» виступив Денис Лисенко, керуючий партнер AEQUO (Україна). Томас Вильямс, партнер Sultan Al-Abdulla & Partners (Катар) та Даніель Грейнедер, партнер Peter & Partners (Швейцарія) прокоментували основні положення Правил ефективної організації процесу в міжнародному арбітражі (Празьких правил). В свою чергу Джеймс Кастелло, партнер King & Spalding (Франція) говорив про потенційно привабливі, нейтральні та негативні особливості Празьких правил.

Сесія 2 була присвячена медіації міжнародних спорів. Модерувала дану сесію Наталія Петрік, Юридичний радник в Арбітражному інституті ТПП Стокгольму (Швеція), що коротко зазначила про досвід медіації у Швеції. Хеіді Мерікалла-Теір, Керуючий партнер Merilampi та екс Генеральний секретар Фінського арбітражного інституту (Фінляндія) розповіла про досвід медіації у Фінляндії, зазначивши, що медіація є досить популярним способом вирішення сімейних та трудових спорів, в той час як комерційна медіація поки що не має великої популярності.

Олександр Скард, старший юрист Kennedys (Швейцарія) говорив про успішне застосування медіації у Великобританії не тільки у сімейних та трудових, а й у національних та міжнародних комерційних спорах. Пан Скард пояснив, яким чином працюють багаторівневі застереження про вирішення спорів, які типові елементи зазвичай включають до медіаційної угоди, та як в принципі регулюється проведення медіації за англійським правом.

Шарон Онг, Директор з радчої політики Міністерства права Сінгапуру (Сінгапур) розповіла про історію прийняття Конвенції Організації Об’єднаних Націй про міжнародні угоди про врегулювання спорів за результатами медіації (Сінгапурської Конвенції) (учасницею якої стала також і Україна), а також охарактеризувала основні положення Конвенції.

Після обіду пройшла сесія Q&A з Андрієм Коболєвим CEO НАК «Нафтогаз України» (Україна), модератором якої витупив Маркіян Ключковський, Партнер Asters (Україна). Пан Коболєв поділився досвідом арбітражних процесів за участі Нафтогазу.

Модератором Сесії 3 «Кібербезпека» була Зіва Філіпіч, керуючий радник в Арбітражному суді ICC (Франція). Джонатан Гімблетт, партнер LLP Covington & Burling (США) описав випадки та загрози кібератак та втрати інформації, а Ніколаус Пітковітц, партнер Graf & Pitkowitz (Австрія) наголосив на важливості дотримання правил кібербезпеки. Вероніка Кором, доцент ESSEC Business School, доцент International Business Law and Arbitration (Франція) розповіла про особливості доказів, отриманих через хакінг, а також положення національного права, арбітражних та етичних правил, а також існуючу практику з цього питання.

Сесію 4 «Етика в інвестиційному арбітражі» модерував Арне Фухс, партнер McDermott Will & Emery (Німеччина). Про справи щодо порушення з боку арбітра правил рокриття та нерозкриття інформації говорила Дженіфер Юнан, партнер Shearman & Sterling (Франція), в той час як Крістен Янг, партнер White & Case (США) висвітлила питання відводу арбітрів.

Лаура Хардін, керуючий директор Alvarez & Marsal Disputes and Investigations (США) розповіла про порушення етичних правил різними учасниками процесу, включаючи свідків та експертів, небезпеку «етичного дрифту», а також про критерії та практику перевірки експертів у США.

Вже декілька років підряд правознавці та практикуючі юристи з усього світу збираються на KYIV ARBITRATION DAYS для обміну досвідом та обговорення нагальних проблем у сфері міжнародного арбітражу. Під час цьогорічної конференції учасники мали змогу обговорити питання рівних можливостей у арбітражі, Празькі правила, застосування медіації, кібербезпеку та етику в інвестиційному арбітражі, а також поділитись міркуваннями та досвідом з колегами із різних країн світу.

Автор: Ільяшенко Анастасія,
Integrites, Юрист

Членами Асоціації можуть бути фізичні дієздатні особи, що мають вищу юридичну освіту, є фахівцями у галузі міжнародного комерційного арбітражу чи мають професійний інтерес до практики міжнародного комерційного арбітражу та поділяють мету та завдання діяльності Асоціації.Детальніше

Arbitration school

THE 9TH DIS BALTIC ARBITRATION DAYS 2020

PAW Event Invitation

Заходи

Немає заходів у наступні 30 днів
Немає заходів у наступні 30 днів