Постанова Верховного Суду від 23 травня 2018 року у справі № 910/21409/16

Other


Enforcement of arbitration agreements


Постанова

Верховний Суд встановив, що дія арбітражного застереження зберігається у випадку уступки

Суд, погоджуючись із правомірністю рішення судів нижчих інстанцій про припинення провадження у справі, зазначив, що “враховуючи встановлені фактичні обставини справи щодо здійснення правонаступництва ТОВ “Інтербізнесконсалт” права вимоги ТОВ “Індустрія Феросплавів” у повному обсязі згідно Контракту, а також керуючись принципом верховенства права та положеннями ст. 514 ЦК України, які встановлюють перехід до нового кредитора прав первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, колегія суддів дійшла до висновку про вірне застосування у постанові Київського апеляційного господарського суду від 18.05.2017 та у постанові Вищого господарського суду України від 30.08.2017 положень п. 5 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України у зв’язку з заявою Відповідача 1 про припинення провадження у справі № 910/21409/16, за наявності арбітражного застереження, яке передбачене у п. 7.2. Контракту”.

Таким чином, Верховний Суд підтримав позицію суду апеляційної інстанції, а також Вищого господарського суду Україну, відповідно до якої арбітражне застереження зберігає свою обов’язкову силу у випадку відступлення вимоги за договором, в якому таке застереження містилось.

Підготовлено Олексієм Масловим, AVELLUM та Анною Михальовою, AVELLUM

Members of the Association can be an individual with a law degree, is a specialist in international commercial arbitration or have a professional interest in international commercial arbitration and share the goals and objectives of the Association.Read more

brochure

event

Events